Ratanový nábytok, ratanové sedenie

Alenka

Alenka a Michal kvôli pracovnej vyťaženosti zatiaľ využívajú záhradu za domom skôr na víkendový relax ako na dopestovanie  vlastnej zeleniny.  Sú tu len mladé ovocné stromy, malinové a egrešové kríky.  Samozrejme povinné vrndžanie kosačky v sobotu musí byť, záhradu pokrýva hustý trávový koberec.

ČO ALENKA S RODINOU POTREBUJE?

Za domom majú terasovú plochu pokrytú palubovkou, doteraz tu boli drevené záhradné lavice a stredne veľký slnečník, ktorý však bolo treba počas dňa v záhrade presúvať podľa polohy slnka a vo veternom alebo daždivom počasí zase skladať dovnútra.

Túto jar si dali postaviť presklený terasový systém so zaťahovacím tienením, bočné steny  sú presklené tiež, takže terasu môžu využívať celoročne, v každom počasí. Ešte zostáva doriešiť nové sedenie, Alenka obzerá a hľadá ratanový nábytok – na polihovanie  a zároveň s dostatočným počtom miest, ak prídu priatelia.

ODPORÚČAME RATANOVÝ NÁBYTOK

Zostava Corfu Sun obsahuje trojsed, dvojsed, dve kreslá a stolík – poskytuje posedenie až pre sedem ľudí.  Je vyrobená z umelého ratanu.  Na výber je v antracitovej farbe,  v hnedej alebo pieskovej farbe. Podsedáky – poťah je nenasiakavý a prateľný, so zipsovým zapínaním. Farbu podsedákov  k danej zostave si overte u predajcu.

Ratanová zostava – farba antracit:

Deokork-Corfu-Trojset

[maxbutton id=”40″]

Ratanová zostava – farba hnedá:

Deokork-Corfu-Hneda

[maxbutton id=”41″]

Ratanová zostava – piesková farba:

Deocork-Corfu-Piesok

[maxbutton id=”42″]

Obrázky sú ilustračné, lebo k dispozícii sú aj menšie ratanové zostavy Corfu , vhodné napríklad aj ako balkónové sedenie, resp. si môžete vybrať samostatné ratanové kreslá Corfu alebo ratanové lavičky Corfu (dvojsedy, trojsedy) – môžete si vyskladať vlastnú zostavu, čo sa do vášho záhradného, terasového alebo balkónového priestoru hodí a zmestí. Nazáver sedenie doplníte ratanovým  alebo iným záhradným stolíkom vo vhodnej veľkosti.

Čo by sa vám ešte mohlo na terase zísť je záhradný úložný box na podsedáky, prípadne hračky vašich detí:

ratanovy ulozny boxHlavný rozdiel medzi prírodným a umelým ratanom je, že je pružnejší, pevnejší a odolnejší.  Nelúpe sa, nepraská, nebledne, je UV stabilný, dobre znáša teplotné rozdiely a je odolný aj voči chlóru z bazénov alebo dažďu. Stačí pretrieť mokrou handričkou a nábytok je opäť ako nový.

Ak hľadáte vysvetlenie, čo je prírodný ratan a čo je umelý ratan, určite nevynechajte článok Všetko, čo potrebujete vedieť o ratanovom nábytku priamo od jeho online predajcu.

SPOKOJNOSŤ S NÁVRHOM?

Alenka2

“Tento rok si v lete poleňošíme na vynovenej terase. Páči sa mi ratanový nábytok  Corfu Sun v pieskovej farbe. K letu sa mi viacej hodia svetlejšie farby, vyvolávajú chladnejší dojem ako tmavé. Ešte sa rozhodujeme, či kúpiť cenovo výhodnejšiu ratanovú zostavu, alebo si vyskladať  vlastnú, s trochu väčším stolíkom, ktorý by mohol slúžiť aj ako jedálenský. V lete totiž zvykne naša rodinka obedovať  vonku. Verím, že v zatienenom priestore bude príjemne, stále premiestňovať slnečník bolo trochu otravné. Doma a pritom ako na dovolenke!”

CHCETE  ČLÁNKY S PODOBNOU TÉMOU?

Páčilo by sa vám na relax ratanové hojdacie kreslo? Prečítajte si príbeh Borky, v ktorom hrá hlavnú rolu húpacie kreslo starej mamy,  v článku odporúčame aj húpacie kreslo z umelého ratanu.

Pre istotu nakuknite aj do kategórie Letný leňoch s ponukou záhradných kresiel alebo záhradného sedenia  pre leňošenie na balkóne, terase alebo v záhrade.

Tipy na súčasné trendy záhradného nábytku vám dá priamo predajca v jeho blogu.

NAKUPUJTE SO ZĽAVAMI!

Zaujali Vás naše stránky, páčia sa Vám naše odporúčania?  Chcete byť informovaný o akciách, zľavách a výpredajoch na weboch, z ktorých čerpáme produkty?  Prihláste sa na odber noviniek v našom ” Akcie a zľavy” newsletteri.

Novinky môžete sledovať aj na našej Facebook stránke.

 

 

Zdroje obrázkov:
produktové foto z eshopov, kde  produkty predávajú
úvodné foto – usaoutdoorfurniture.com